Рука приятеля

жовт. 10 2011

Громадська  організація  Сокальська районна асоціація інвалідів розпочала проект «Рука приятеля», за  фінансової  підтримки  Мережі нідерландських благодійних фондів для Центральної та Східної Європи, Сканфонду та Карпатського Фонду, у рамках Програми приятелів «Потрібні двоє: допоможи іншому – стань приятелем».

 

Мета програми - стати приятелем для молодої особи з особливими потребами, яка має потребу у спілкуванні та бажає стати більш активною у житті.

Було створено 17 пар друзів, де одна особа має інвалідність, а інша – ні. Для волонтерів проекту, які мають працювати у парі із учасником-приятелем (з особливими потребами), на початку було проведено триденний  тренінг в оздоровчому комплексі  «Ровесник» (с. Бендюга), де вони пройшли навчання як спілкуватися з людиною із певними вадами здоров’я, види інвалідності, роль волонтерів в парі. Знайомство приятелів було дуже цікавим. Відбулось воно на виїзді в ліс з ночівлею. Приятелі мали спільні завдання, де вони самостійно розводили багаття, готували їжу, брали участь в командних іграх та розважальних конкурсах. Вперше діти і молодь з особливими потребами мали змогу бути самостійними,  без батьків; вчасно іти на обід та вечерю, планувати та організовувати всій час, вирішувати різноманітні питання, організувати від’їзд додому.

Програмою передбачено, ще багато  цікавих заходів і вогники в очах учасників та волонтерів підтверджують важливість цієї програми в нас на Сокальщині. Беремо за приклад Нідерланди, де такі програми приятелів є дуже популярними не тільки із неповносправними, а й із сиротами, одинокими матерями і іншими категоріями населення, які потребують дружньої підтримки. Також звичайна молодь мають можливість спілкуватися з їхніми ровесниками, які мають певні фізичні чи ментальні обмеження. Ця програма допомагає сучасні молоді більше дізнатися про своїх приятелів, сприймати їх такими, які вони є. Адже це звичайні молоді люди, які також заслуговують на щастя, на те, щоб жити повноцінним життям, дружити з ровесниками, сміятися, бавитися.  Кожна людина є унікальною, такою, якою хотів бачити її Бог.

Додати коментар


Захисний код
Оновити