У Львові підвели підсумки соціального проекту «Стань Приятелем» - varianty.net

квіт. 26 2012

Протягом 2011-2012 року в 7 українських містах, зокрема Львові, вперше втілювали проект «Стань приятелем», мета якого – зниження соціальної ізоляції осіб вразливих верст населення, їх соціальна підтримка через формування пар приятелів на основі спільності інтересів та спільного проведення вільного часу.

Дана соціальна програма була проведена за основі голландської моделі «приятель» і профінасована також голландськими благочинцями, за посередництвом Карпатського фонду.

Координатори проекту у Львові, серед яких ГО «Зелений Хрест», Спільнота «Віра і Світло» та ГО "ДИВОСИЛ-ЗДОРОВЯ", знаходили волонтерів, які виявили бажання допомогти неповносправним своїм ровесникам.

«Це не загальні акції, це коли добровольці приходять і є можливість сформувати приятельські стосунки, це спілкування один на один. В Голландії такі проекти робили з бездомниим, неповносправними особами, з особами похилого віку», – розповіла під час сьогоднішньої прес-конференції п. Соломія Нарольська, координатор проекту, ГО «Зелений Хрест».

Зокрема Товариство «Зелений Хрест» здійснювала програму для дітей та молоді з вадами зору та опорно-рухового апарату.

Представники цієї організації звернулися в загальноосвітні школи міста за допомогою, саме там вони і знайшли багато приятелів для незрячих дітей зі школи-інтернату №100 м. Львова.

У рамках цього проекту, спеціалісти сформували пари з волонтерів та приятелів. Кожна пара також отримувала певні кошти на проведення дозвілля. Багато учасників цього проекту встигли стати справжніми друзями і планують продовжувати спілкуватися після закінчення проекту.

«Ці молоді люди відчули як це приємно як це прекрасно бути комусь потрібним. Що хтось тобі задзвонить, що ти маєш можливість задзвонити, поговорити про свої проблеми. У молодих людей завжди є такі проблеми, про які розкажеш дорослому» – зазначила Катерина ленчик, координатор волонтерів.

Про наступні етапи цієї програми та умови участі у ній можна дізнатися на сайті Товариства Зелений Хрест.

Джерело: Варіанти