Знайди себе в мистецтві

лип. 23 2012

Саме під таким гаслом з 15 по 22 липня в Дорі (Яремче) відбувався черговий мальтійський табір для молоді в рамках проекту «Потрібно двоє: допоможи іншому – стань приятелем»…

Ось минуло декілька днів, а ми ще живемо спогадами про табір, який відбувався у с.Дора (Яремче). Це був щорічний Мальтійський табір, який мав назву «Мистецтво». Цього річ табір організовували один із найперших осередків Мальтійської Молоді «Мальтійська дружина».Але цей табір був дуже особливий для нас, адже він відбувався у рамках проекту «Потрібно двоє: допоможи іншому – стань приятелем», що зумовило залучення 20 молодих людей на інвалідних візках до участі у таборі. Ми завжди опікувалися неповносправною молоддю, але цей проект дав нам можливість розширити наші горизонти. Протягом семи днів у мальовничих Карпатах ми вивчали інтереси один одного, вчилися доглядати за людьми з особливими потребами, але що найважливіше, ми з ними і справді заприятелювали. Завдяки нашому сервісу, не прилаштовані гірські умови стали зручні для людей на інвалідних візках (було встановлено два пандуси, а також зручні у користуванні для інвалідів туалети). Програма табору також була розроблена для активної участі у ній наших «романтиків» (так ми ніжно називаємо наших друзів на інвалідних візках).


Щоранку ми всі разом вставали на руханку, потім нас об'єднувала щоденна спільна Божественна Літургія, яку проводив наш капелан організації, ну а далі ми розважалися на програмі, яку для нас підготували організатори табору. Разом із неповносправною молоддю ми вирушили у мандрівку на Буковель, де для нас провели екскурсію, і ми могли перевірити наскільки цей туристичний комплекс є доступний для візка.


Одним із найяскравіших моментів цьогорічного табору була доступна Хресна дорога соціального характеру, розміщена на придатній для візків таборовій галявині. Кожен осередок творчо оздоблював окрему стацію, яка несла особливе послання, творячи таким чином особливий вид мистецтва - сакральне. Разом із нашими «романтиками», ми крокували від хреста до хреста, роздумуючи над нашим життям, та труднощами, з якими в нашому суспільстві вимушені зустрічаються люди з обмеженими фізичними можливостями.

Найважливіше те, що все на цьому таборі ми робили разом, ми не просто доглядали за молоддю з особливими потребами, ми прагнули з ними спілкуватися, товаришувати, і також ми зробили висновок, що і вони нас багато чого можуть навчити.

Традиційно учасниками табору були також діти сироти з Угорницької школи-інтернат та Долинського дитячого будинку «Теплий дім». Діти активно спілкувалися із молоддю з особливими потребами, будуючи дружні та приятельські стосунки.

Кульмінацією табору стала урочиста Божественна Літургія, під час якої нове покоління мальтійських волонтерів склали присягу на служіння спільноті та всім потребуючим. Особливо хочеться подякувати Наталі, Мар'яні, Вірі, які так гарно опікувалися нашими «романтиками».

Хоч табір завершився, ми залишимося друзями, і будемо жити спогадами до наступного Мальтійського табору.

Додати коментар


Захисний код
Оновити