«Романтичний» Дністер знову зустрічав мальтійців

вер. 24 2012

Цьогорічний маршрут сплаву Дністром розпочався в с.Петрів та закінчився в с.Хмелева… Мальтійці твердо вирішили підтримувати хороші традиції, тому цього року, як і минулого вирушили в кількаденну подорож на катамаранах Дністром. Слід зазначити, що маршрут був новим: з кожним роком ми все більше  наближаємось до Чорного моря, і можливо, колись Білгород-Дністровський вітатиме нас.


Але все по порядку. Не марнуючи останніх теплих днів осені, 5 романтиків та майже 10 волонтерів сідали на катамарани в с.Петрів, щоб на деякий час забути про гамір цивілізації та зануритись у інший, майже паралельний з нашим, світ природи. Слід зазначити, що як і минулого року Дністровський каньйон(одне з семи див України) вразив нас своєю дзвінкою тишею, величною красою, всепоглинаючим спокоєм та неосяжною безкінечністю. Водоспад Дівочі сльози знову зустрів м’якою оксамитовою зеленню та кришталевою водою, постійні мешканці берегів – чаплі, дикі качки та чайки – супроводжували нас усі дні сплаву, а швидкоплинні води ріки несли катамарани все далі і далі.
Раковець – село, в якому Домінік Войцех Бієневський, галицький підчаший, побудував в середині XVII ст. замок, стало місцем нашої першої ночівлі. Щоправда від славетного замку залишились на згадку лише архівні фото та одинока башта, що височить над Дністром. Ми «окупували» територію за селом, поблизу джерела. Вода в ньому має незначний вапняковий осад, але це абсолютно не заважає місцевим жителям приходити набирати її.
Наступна вечірня зупинка припала на Хмелеву. Високий слизький берег завдав добрячого клопоту, поки ми на нього видряпалися з усім своїм причандаллям. Зате це був чи не найкращий пункт спостереження за сріблястою місячною доріжкою на гладкому плесі ріки, кудлатими пасмами туману, що заплутались у прибережних хащах та вранішнім сходом дещо заспаного сонця.
Веслуючи та оглядаючи краєвиди, ми подолали на воді біля 46км. І хоча дощ дещо змінив наші плани, усі учасники сплаву – втомлені, та все ж щасливі – переконані: наступного року ми обов’язково повернемось сюди.

«Проект виконується за фінансової підтримки Карпатського фонду, Сканфонду та Мережі Нідерландських благодійних фондів для Східної і Центральної Європи».

Додати коментар


Захисний код
Оновити