Фортеці підкоряються наполегливим

вер. 24 2012

Давно омріяна мальтійцями поїздка замками України таки відбулася… Минулої неділі 8-м фізично неповносправним, що користуються інвалідними візками, у супроводі волонтерів вдалося відвідати одразу два з семи чудес України: Хотинську та Кам’янець-Подільську фортецю.

Ці два міста розташовані в якихось 20 з лишком кілометрів одне від одного, виникли приблизно в один і той самий час та можуть похвалитися довгим, насиченим різноманітними подіями минулим.
Місто Хотин, на думку археологів, виникло ще в УІІІ-ІХ ст. Воно було у складі Київської Русі, спочатку в Галицькому, потім Галицько-Волинському князівствах, під владою молдавських бояр. В другій половині 13 ст. в Хотині розпочалось будівництво мурованого замку, що згодом став одним з найміцніших у Східній Європі. Сьогодні на території фортеці розташований Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця».
Не менш славетним є і Кам’янець-Подільський. Адже місто займає третє місце в країні за кількістю архітектурних пам'яток(більше 100). Любителі екстремального відпочинку приїжджають сюди стрибнути з bunge-jumping-у з найвищого моста України(56м) чи піднятися в небо на повітряній кулі.
Нажаль, жодна з фортець непристосована для потреб маломобільних груп населення. Воно й недивно, адже навряд чи в ті давні часи люди користувалися інвалідними візками. Слід зазначити, що адміністрація фортець посприяла нашому перебуванню на території музейного комплексу, дозволивши під’їхати якомога ближче. Не дуже зручно пересуватися вимощеними величезними каменюками дорогою та подвір’ям. Проте з допомогою волонтерів, хоча і не без зусиль, «романтики» змогли оглянути зблизька уславлені фортеці.
Поверталися додому горді з того, що наша держава має такі чарівні куточки. Ми відкрили для себе лише дещицю з них. А скільки ще залишилось невідомих!? Це значить, що попереду ще багато цікавих подорожей.

Додати коментар


Захисний код
Оновити