Що означає бути приятелем?

Якщо простими словами, бути приятелем - це бути поруч у потрібну хвилину. Приятель - це той, кому можна зателефонувати, довіритися, з яким можна будь про що поговорити, від якого можна отримати підтримку в повсякденному житті. З приятелем можна прогулятися по місту, піти в кафе, кіно чи до театру. 
Добровольці-волонтери, що хочуть стати приятелями, беруть на себе зобов'язання проводити час зі своїм товаришем регулярно, наприклад три години на тиждень, два рази на місяць тощо.

Однак, це ні в якому разі не означає, що приятель замінює професійного опікуна чи соціального працівника.

Бути приятелем - цікаво, пізнавально і відповідально водночас, це розуміння того, що ти не сам і ти справді потрібен. Це відчуття, що робиш щось важливе не просто в теорії, а на практиці, для конкретної живої людини!
Приятельство - це активне живе спілкування, добре проведений час і можливість набути досвіду у зовсім нових сферах життя! Ти отримуєш нові корисні навички та купу приємних вражень, знаходиш безліч нових друзів.

Волонтери, які вже набули приятельского досвіду за час діяльності нашого проекту, розповідають, що це дуже сильно змінює життя і світосприйняття.

Юлія, волонтер з Мукачева:
- Це показує, що радіти треба життю в любому випадку. Вони допомагають, і ми їм допомагаємо, але вони нам набагато більше дають. Тому всім, хто ще не бере участь у цьому проекті, я кажу: ніхто нічого не втратить, а тільки набагато більше від цього візьме.

Василина, волонтер з Дрогобича:
- Я думала, що такі люди бувать замкнутими в собі і дуже боялася, що мені важко буде спілкуватися, але виявилося, що це зовсім не так, все получилося набагато краще. Тому я задоволена, що прийшла сюди. Так само, я б хотіла, щоб і інші люди якось залучалися до волонтерської праці.

Юля, волонтер зі Львова:
- Я люблю коли ми разом гуляємо. Люблю спілкуватися. Це такі самі люди як ми  і насправді вони дуже цікаві, дуже розумні. Люба дуже розумна і інколи вона знає такі речі, яких я не знаю, тому дуже багато відкриваєш для себе нового. Насправді це дуже велика користь для себе, тут дуже духовно збагачуєшся від спілкування з такими людьми і отримуєш якусь таку духовну радість.

Олександра, волонтер з Ужгорода:
- Це море позитивних емоцій, це проведений час разом, я не знаю, як би я краще його провела, ніж з Іванком.  Тому я би переконливо радила долучатися, якщо людина  собі має таке прагнення і бажання.

Оксана Магура, представник міжнародного руху "Віра і Світло"
- Самі волонтери свідчать про те, що це теж для них такий дуже важливий проект, що в їхньому житті відбулися великі зміни. Навіть ті, які раніше ніколи не стикалися з неповносправними, вони хотіли робити щось добре, допомогти комусь, тепер вони говорять про те, наскільки ті люди перемінили їх, наскільки вони дотикнули до їхнього серця і змінили багато поглядів у їхньому житті.

Ірина, волонтер з Івано-Франківська:
- Просто потрібно спробувати, бо страх у кожного є, певний страх до особливих дітей. Насправді їх не треба боятися, просто відноситися як до звичайних людей і вчитися у них дуже багато чому. Намагатися почерпнути від них оцієї щирості, простоти, відкритості і любові до життя.