Допоможи іншому - стань приятелем: що це за проект?

стань приятелем, Нове життя, МукачевоКожен з нас хоче жити повноцінним життям. Займатися цікавими справами, спілкуватися з друзями, усвідомлювати свою потрібність, отримувати позитивні емоції. Для цього важливо не замикатися від світу, не ізолювати себе від навколишнього середовища, бути відкритим до спілкування.
Однак є люди, котрим, в силу об’єктивних причин, досягнути цієї відкритості буває важко. Мова йде про людей з особливими потребами. Через фізичні чи психологічні бар'єри вони часто-густо не можуть відвідувати громадські заклади, користуватися транспортом, навчатись, працювати, спілкуватися з друзями, знайомитися з новими людьми, а отже - вести повноцінне життя. Саме для них рівні можливості часто залишаються мрією, а ізоляція від суспільства - реальністю.

У липні 2011 року за ініціативи Карпатського фонду, голландської благодійної організації фонду  СКАН  та мережі нідерландських фондів для Центральної і Східної Європи одразу в чотирьох областях України стартував соціальний проект “Допоможи іншому - стань приятелем”.

В Україні програма спрямована на неповносправних дітей та молодь, на впровадження в Україні такої моделі роботи з неповносправними, яка б допомогла подолати ізоляцію, “витягнути” їх за межі звичного (як правило, досить обмеженого) кола спілкування і сприяти більш ефективній соціальній інтеграції.

Проект відбувається у два етапи. В першій частині програми, яка тривала з 2011 року по квітень 2012-го брало участь 10 організацій, які відповідали двом основним критеріям: дуже хороший досвід роботи із неповносправними дітьми та молоддю та більш-менш розгалужена мережа волонтерів. Загалом в десяти організаціях було утворено по 20 приятельских пар. Організаціїі досягли значних успіхів у втіленні концепції приятелів в Україні та започаткуванню інноваційних підходів у роботі із дітьми та молоддю із обмеженими можливостями.

З травня 2012 року стартував другий етап програми "Стань приятелем" - Забезпечення сталості концепції.