Навчання волонтерів – запорука успіху їхньої діяльності

жовт. 02 2012

Продовжуючи ознайомлювати волонтерів з концепцією приятелів та  особливостями роботи в приятельських парах з дітьми трудових мігрантів та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, протягом вересня у БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» проводились навчальні тренінги. Заняття, і для досвідчених волонтерів, були чудовою нагодою поглибити свої знання, набути нових навиків та вмінь. Загалом навчання пройшли більше 60 учасників.


Семінар «Безпосередня зустріч з цільовою групою» дозволив набувачам проектів та волонтерам познайомитися, поспілкуватися та краще пізнати одне одного. Захід пройшов у дуже веселій та невимушеній атмосфері, одночасно творчо та креативно. Приятельські пари спільно працювали над виконанням завдань, а потім презентували плоди своєї праці всім присутнім.
Далеко не завжди процес комунікації у приятельських парах є ефективним, адже між тим, хто доносить інформацію і тим, хто її сприймає можуть виникати комунікативні бар’єри – психологічні перепони, які людина установлює, аби захиститися від небажаної, втомлюючої або небезпечної інформації. Завданням тренінгу «Комунікації/спілкування та практика рівності» було навчити волонтерів долати перешкоди у спілкуванні, правильно висловлюватись та поводитись з дітьми трудових мігрантів та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Тренінгове заняття «Мотивація волонтерів РЦСССДМ до реалізації проекту приятелів», яке відбулося в м. Бурштин мало на меті ознайомити учнівську та студентську молодь, волонтерів РЦСССДМ з особливостями волонтерської діяльності та поширити інформацію про концепцію приятелів. Захід показав, що молодь вірить у ефективність концепції і в те, що завдяки їхній праці та зусиллям світ стає кращим. У них багато ідей, а це –  рушійна сила їхньої діяльності. Як результат заняття – 2 молодих людей висловили свою готовність  заприятелювати з групою неповносправних дітей  з м.Бурштин, які є цільовою групою проекту. В їхніх планах – поближче познайомитись з ними,  організувати спільне дозвілля та відпочинок.
Всі розуміють, що без коштів будь-які ініціативи не довговічні. Саме тому працівники Карітасу провели практичний етап навчань  для волонтерів – семінар «Особливості проведення фандрейзингу у громаді». Вони мали можливість ознайомитися із заходами фандрейзингової кампанії, спланувати їх  часові рамки та визначити відповідальних за ту чи іншу роботу. Тренінг  супроводжувався обміном думками та досвідом, активними дискусіями та спільною роботою з метою визначення певних моментів фандрейзингової кампанії.
Заходи відбулися завдяки фінансовій підтримці Мережі нідерландських благодійних фондів для Центральної та Східної Європи, Сканфонду та Карпатського Фонду (МБФ «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону») у рамках Проекту «Забезпечення сталості концепції приятелів в БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

Додати коментар


Захисний код
Оновити