Ужгородські діти з обмеженими можливостями разом із друзями-волонтерами каталися на конях

жовт. 28 2011

Вихованці медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя» та волонтери з Ужгородської Асоціації соціальних працівників, відпочили на ранчо «Золота гора». Це вже не перша акція для кращої інтеграції дітей у суспільство.

На Закарпатті із серпня діє проект "Стань приятелем" - за підтримки Карпатського фонду та голландської благодійної організації СКАN.

Протягом десяти місяців у рамках цього проекту проводитимуться різні заходи з метою залучення волонтерів для допомоги неповносправним дітям. У якості волонтерів залучено студентів УжНУ, які в майбутньому отримають спеціальність «соціальний працівник». Проект реалізовується на базі ЗОШ №20, де вперше в Ужгороді впроваджено інклюзивне навчання (діти з особливими потребами навчаються у звичайній школі).

Волонтери щотижня відвідують діток Центру. Виконують разом з ними домашнє завдання, вчаться, відпочивають, навіть святкують, наприклад, Дні народження.

Як розповіла Оксана Смук, у нашому краї волонтерський рух як явище поки що малопомітне, але користь від волонтерства для суспільства неоціненна. Історія волонтерського руху дуже давня і тривала. Термін волонтерство за своїм змістом означає — безкорислива допомога або поведінка, побудована на альтруїзмі. Соціобіологи вважають, що ген альтруїзму був сформований в процесі філогенезу і став найнеобхіднішою детермінантою соціальної стабільності. Проявляючи альтруїзм до генетично близьких людей, допомагаємо збереженню людського генофонду. Альтруїзм — це соціальна риса особистості, яка, ставши її ціннісною орієнтацією, визначає життєву позицію людини визначається як гуманістичну. Суб’єктивно альтруїзм проявляється в почутті симпатії, орієнтує людину на надання допомоги іншим. Емпатія — одна із причин бажання допомогти іншим. Вона полягає у тому, що, розділяючи душевні страждання, безкорисливо допомагаючи іншим, людина усуває джерело власних неприємних відчуттів.

Фото Габрієлли Руденко для інтернет-порталу Zaholovok.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити